Anasayfa
Hakkımda
Reklam
İletişim
v4
Hemşire Bakım Planları
Burayı panelden düzenleyebilir ve yazı ekleyebilirsiniz.
sipsiv2
Panelden Düzenleyiniz
Burayı panelden düzenleyebilir ve yazı ekleyebilirsiniz.
wordpress seo
Panelden Düzenleyiniz
Burayı panelden düzenleyebilir ve yazı ekleyebilirsiniz.

Demir eksikliğine iyi gelen besinler

Bir Teşekkürü çok görmeyelim. Yorum yapmadan Geçmeyelim.
Demir eksikliğine iyi gelen besinler
Ülkemizde hızla artan demir eksikliğinden kaynaklanan kansızlık, özellikle lohusa kadınlarda, çocuklarda ve hamilelerde görülüyor. Uzmanlar demir eksikliğine bağlı nedenler ile oluşan kansızlığa karşı dengeli beslenmenin ve bazı gıdaların etkili olabileceğini belirtiyor.

Uzmanlar, etin baklagiller ile pişirilmesinin kansızlığa iyi geldiği belirtiliyor. Baklagillerle pişen yemeklerin daha fazla demir ürettiği belirtiliyor. Her yemekte mutlaka bol yeşillikli salata bulunması öneriliyor. Kahvaltıda mutlaka yumurta yenilmesi ve portakal
 suyu içilmesi öneriliyor. Uzmanlar, demir eksikliğini karşılayacak ve kansızlığa iyi gelecek besinleri şöyle sıralıyor. Yumurta, et, ıspanak, domates, biber, üzüm, pekmez, kuru baklagiller, kuru üzüm, kuru dut, kuru kayısı, fındık, fıstık ve susam. Her gün düzenli olarak alınan bu besinler demir ihtiyacını karşılıyor. Bu besinleri yemekler ile birlikte tüketmek demir eksikliğinin giderilmesine büyük katkı sağlayacaktır.
 mir eksikliği, demir eksikliği anemisi, demir eksikliği anemisi belirtileri, demir eksikliği anemisi nedenleri, demir eksikliği anemisi nedir, demir eksikliği anemisi sebepleri, demir eksikliği anemisine iyi gelen besinler, demir eksikliği belirtileri, demir
Benzer Yazılar
Yorumlar ( Yorum Yok )

Sample Text

Önemli duyuru:
Sitemizde bulunan bilgiler kişiden kişiye değişecek bulgulardır. Bu sitede yer alan bilgilere bakarak kendi hakkınızda yada başkası hakkında yanlış düşüncelere kapılmayın tek yapmanız gereken. Doktorunuza başvurmanız ve tam bilgileri doktorunuzdan almanız gerekir. Bu site içeriği kişiye özel değil genel ifadelerle oluşturulmuştur.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Bu sitede yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz. Tüm hakları saklıdır.